O nás

Centrum pre deti a rodiny Malacky vykonáva opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately pobytovou formou (bývalý Detský domov Macejko) a od 01.01.2019 aj ambulantnou a terénnou formou.
V rámci pobytovej formy vykonávaných opatrení dočasne nahrádza domov 43 deťom. Štyri rodinné domy, v ktorých naše deti a mladí dospelí bývajú sú rozptýlené po meste Malacky. Z blízkeho, ale j vzdialenejšieho okolia Malaciek sú aj dvaja profesionálni náhradní rodičia, starajúci sa o deti zverené do centra, vo vlastnom rodinnom prostredí. Zo štyroch samostatne usporiadaných skupín, sú dve zriadené ako samostatné skupiny a dve ako špecializované samostatné skupiny pre deti so zdravotným postihnutím. Každá skupina samostatne hospodári s vyčleneným rozpočtom v jednom z rodinných domov. Na ul. Duklianskych hrdinov je umiestnená samostatná skupina s kapacitou deväť detí. V druhom rodinnom dome na Rakárenskej ulici býva ďalšia samostatná skupina s deviatimi deťmi. V rodinnom dome na ulici Jozefa Kubinu je umiestnených šesť detí a v rodinnom dome na Hviezdoslavovej ulici je umiestených sedem detí. V obidvoch týchto domoch sú samostatné špecializované skupiny. Deti navštevujú základné školy, Spojenú školu v Malackách a stredné školy prevažne v Bratislave. V profesionálnych náhradných rodinách sú umiestnené najmä deti od 0 do 6 rokov, ale môžu byť aj staršie. V správe centra je aj 2 izbový byt na Mierovom námestí, ktorý je určený na prípravu mladých dospelých na osamostatnenie sa. Na rovnaký účel má centrum prenajatý ďalší byt v Rohožníku.

Pri našej komplexnej starostlivosti o zverené deti dbáme na ich individuálne potreby a ich integráciu do bežnej spoločnosti. Našim hlavným cieľom je zabezpečiť deťom rodinné prostredie, preto veľkú pozornosť a úsilie venujeme práci s ich biologickými rodinami prípadne náhradnými rodinami. Deti, ktoré z rôznych dôvodov zotrvávajú v centre až do dospelosti, pripravujeme na bezpečné osamostatnenie sa.

Odborný tím pre vykonávanie opatrení pobytovou formou a prevádzkovo-ekonomickí zamestnanci sa nachádzajú v administratívnej budove centra pri rodinnom dome na Hviezdoslavovej ulici.

Opatrenia vykonávané ambulantnou a terénnou formu centrum vykonáva s finančnou pomocou Európskej únie. V úzkej spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Malackách centrum vykonáva opatrenia súvisiace s potrebou úpravy rodinných a sociálnych pomerov, s potrebou pomoci náhradným rodinám, ako aj opatrenia pre rodiny s výchovnými problémami, či rodičovským konfliktom.

Odborný tím pre vykonávanie opatrení ambulantnou a terénnou formou, spolu s vedením centra sa nachádza v prenajatých priestoroch na 2. nadzemnom podlaží budovy na Malom námestí č. 1/A v Malackách.

Podrobne je činnosť centra špecifikovaná v Programe Centra pre deti a rodiny Malacky

 

História a vývoj

Spôsob zriadenia

Kompetencie

Organizačná štruktúra

Koncepcia​

Právne predp​isy a dokumenty

V​ízia, stratégia a ciele​

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti